Мінеральна вода “Нафтуся”

головна лікувальна вода курорту Східниці, значення якої визначено її радіопротекторними, антиканцерогенними і імуномодулюючі властивостями. Однак не менш дивним є її поєднання з водою типу “Боржомі” (содова).

Слабомінералізована вода (різна за складом) Східницького родовища лікувальних мінеральних вод не має аналогів в світі, і вона допомагає в лікуванні цілої низки захворювань: виводить камені і пісок з нирок, зменшує рівень холестерину і відновлює клітини печінки, очищає сечовивідні шляхи, запобігає анемії, покращує обмін речовин, підвищує кислотність і в той же час нормалізує підвищену кислотність, тобто позитивно діє на слизові оболонки шлунка і кишечника, і, безперечно, виводить радіонукліди з організму людини, зменшує рівень цукру в крові, сприяє резистентності організму, підвищує функції систем людського імунітету , стимулює регенераторні і секреторну функції шлунково-кишкового тракту тощо.

В лікувально-діагностичній роботі використовуються загальноприйняті методики санаторно-курортного лікування мінеральними водами Східницького родовища.

За мінералізацією та хімічним складом мінеральні води Східниці поділяються на такі типи:

  • Слабомінералізовані (до 1 г / л) з підвищеним вмістом органічних речовин:
  • з більш вираженою сечогінною дією (джерела №№ 1, 3,5 26)
  • з більш вираженою жовчогінною дією (джерела №№ 8, 9, 10, 25, 1 “С”, 18 “С”);
  • Слабомінералізовані залізисті: (джерела №№ 13, 15);
  • Середньомінералізовані, гідрокарбонатні і хлоридно-гідрокарбонатні натрієві: (свердловина № 2 “С”);
  • Хлоридно-натрієві (від 35 до 100 г / л і більше) з підвищеним вмістом брому.

На території Східницького родовища мінеральних вод в цілому налічується 38 джерел і понад 17 свердловин, з яких основними є:

Перевага нашого медичного центру – наявність власного бювету, в якому є 8 основних мінеральних вод підігрітих до необхідних температур, що є важливим чинником в лікуванні!

Свердловина 1 “С”

Склад: лікувальна слабомінералізована вода із значним вмістом органічних речовин і гідрокарбонатних іонів.
Показання: рекомендується при захворюваннях печінки і сечовивідних шляхів, при панкреатитах. Курсовий прийом мінеральної води сприяє нормалізації всіх видів обміну речовин, антикетогенно і цукрознижувальними (зниження рівня цукру в крові) ефекту за рахунок нормалізації функції печінки; сприяє повному згорянню проміжних продуктів вуглеводневої звернення.

Свердловина № 2 “С”

Склад: лікувальна вода середньої мінералізації: содова, лужна, гідрокарбонатно-натрієва, з підвищеним вмістом мікроелементів кремнієвої кислоти (35мг / л), брому (0,5 г / л), йоду (0,5 г / л), органічних речовин ( 13мг / л).

Показання: рекомендується для лікування захворювань шлунка і кишечника (виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки в стадії ремісії, хронічні гастрити з підвищеною і нормальною кислотністю, гастродуоденіти).

Джерело №3

Склад: лікувальна слабомінералізована вода, слабокисла, гідрокарбонатно – кальцієва з запахом сірководню, керосіноподобнім присмаком, з підвищеним вмістом цінних мікроелементів (мідь, цинк, кобальт, йод, бром, фтор, стеж срібла, марганець).

У цій воді знаходяться в розчиненому вигляді органічні речовини типу бітумів нафтового походження, які є головним лікувальним фактором.

Показання: рекомендується для лікування урологічних хворих і своєю дією у великій кількості виводять надлишкові солі з організму (при захворюваннях з порушенням обміну речовин) та запобігають росту і утворення каменів.

Вода виявляє сечогінну, протизапальну, спазмолітичну дію, покращує мікроциркуляцію крові і уродинаміку, відновлює нормальну роботу нирок, нормалізує рівень цукру в крові, показники жирового обміну, сприяє частковому виведенню радіонуклідів з організму.

Джерело № 10

Склад: лікувальна слабокисла вода (рН 7,1), слабомінералізована гідрокарбонатнокальцієва з керосиноподобнім присмаком, зі слабким запахом сірководню, зі значним вмістом кремнієвої кислоти (від 28-37 мг / л), двовалентного заліза (1-2 мг / л), марганцю (0,08 мг / л), сірководню (0,9 мг / л), органічного вуглецю (до 20 мг / л) і зі слідами срібла.

Показання: при вживанні води збільшується утворення жовчі і виводяться її кислоти (при цьому зменшується рівень холестерину). Рекомендується при захворюваннях печінки і жовчних шляхів (хронічні холецистити, жовчокам’яна хвороба, хронічні гепатити), а також патології сечовивідних шляхів, нирок (сечокам’яна хвороба, сечокислий діатез, хронічний пієлонефрит).

Під дією цієї води збільшується сечовидільна функція нирок, підвищується діурез (виділення сечі), а також фільтраційна функція нирок.

Свердловина № 18 “С”

Склад: лікувальна слабомінералізована вода типу “Нафтуся”, прозора, з запахом сірководню, з керосіноподобним присмаком, гідрокарбонатно-, сульфатнонатріевая. Зміст органічного вуглецю становить 20-25 мг / л, сірководню до 2,5 г / л. Вода зі значним вмістом мікроелементів, а саме: кремнієвої кислоти (39 мг / л), двовалентного заліза (1 мг / л), кобальту (0,002 г / л), а також біологічно активних лікувальних органічних речовин.

Показання: рекомендують для стимуляції жовчоутворюючої і жовчовидільної функції; зменшує концентрацію холестерину в жовчі, стимулює регенерацію тканин печінки, сприяє відновленню функцій нирок, зменшує запальний процес, регулює обмін речовин.

Лікувальна йодобромна мінеральна вода

Лікувальна мінеральна вода з високим вмістом йоду й брому є природною підземною водою. Глибина свердловини становить 2 660 метрів.
Вода є термальною (температура в шарі 65 ° С), високомінералізованої (мінералізація від 18,2 до 22,6 г / л), борної (70,8 мг / л), кременистої (57,2 мг / л), йодобромної (йод-7 иг / л, бром 26 мг / л), хлоридної (14,56 г / л), натрієвої (сумарно з калієм 8,1 г / л) із слабокислою реакцією водного середовища (pH = 6,7) .
З біологічно активних компонентів, що досягають бальнеологічний значущою норми, виявлені: ортоборна кислота в кількості 70,8 мг / л, йод, бром, метакремнієва кислота (57,2 мг / л).
Вода використовується для зовнішнього і внутрішнього застосування у вигляді ванн.

Джерело №13

Склад: лікувальна слабомінералізована вода, без запаху, сульфатно-гідрокарбонатная- магніевая- натріевая- кальцієва. Сірководневий присмак (0,58 мг / л), підвищений вміст заліза (17,5 мг / л-30мг / л), кремнієвої кислоти (31,5 мг / л). Має органічні речовини нафтового походження.

Показання: при вживанні цієї води змінюється секреторна функція шлункових залоз, з різною інтенсивністю, підвищується кіслообразовивающая функція, зростає вироблення пепсину. Іони двовалентного заліза, як специфічних регенератор крові, прискорюють утворення еритроцитів і підвищують рівень гемоглобіну.

Сприяє виведенню з організму радіонуклідів.

Джерело №357 вода з вмістом гліцерину

Зазвичай воду з цього джерела використовують для обличчя і тіла! Вода з вмістом гліцерину. Гліцеринова вода зволожує шкіру і заповнює мікротріщини шкіри вологою, верхній шар шкіри залишається захищеним від забруднень і проникнення мікробів. Гліцерин добре абсорбує вологу з повітря, тим самим він притягує вологу на шкіру. Дослідження показали маска з гліцерином прекрасно справляються з лікуванням сухості і екземи шкіри без наслідків, властивих традиційному лікуванню. Шкіра з віком втрачає природну вологу, стає сухою і блідою. Застосування гліцерину на регулярній основі може запобігти такі проблеми. Також завдяки гліцерину шкіра здається більш гладкою

Джерело № 25,26 «Андроповське джерело»

Дану лікувальну воду зазвичай застосовують для лікування урологічних захворювань. Наприклад, вода з джерела № 25 застосовується при гепатитах, холециститах, в післяопераційний період. Вода з джерела № 26 призначається при хронічному захворюванні нирок. Назва джерела пов’язана з іменем радянського генсека Ю. Андропова, якому цю воду щодня доставляли для лікування